| mileymyqueen a întrebat:

am o problema cu un baiat. l-am cunoscut acum vreo 2 luni. prima oara mi-a dat mesaj iar eu i-am raspuns. si dupa venea sa ne intalnim la un colt in apropiere de scoala mea. de falt nu ne intalneam. el venea iar eu pe acolo ma duc acasa. si sa el cica ma iubeste si d-astea. si i-am spus sa ma lase in pace. mama si tata au aflat si ei intamplator pentru ca eu nu voiam sa afle. si mi-au zis ca daca tot nu ma lasa in pace sa le spun lor, daca mai primesc mesaje, telefoane de la el. amandoi avem 14 ani. eu as vrea sa ma lase in pace insa daca cu frumosul nu se poate, atunci cu plangeri la politie insa nu stiu ce plangere ar trebui sa fac. adica plangere pentru hartuire etc. nu stiu. va rog ajutati-ma. si in plus daca vreau sa blochez un numar sa mai sune pe un nr de telefon as putea sa ma duc la compania telefonica si sa le spun ceva. multumesc si scuze pentru greseli. :*

1 răspuns:
| smil3y2002 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai...iar ceea ce iti face el se numeste "stalking". Cat despre blocarea numarului nu cred ca o vor face cei de la compania telefonica. Cel mai bine iti schimbi numarul!