| myru_6393 a întrebat:

am o problema vreau neaparat sfaturi iubitul meu e suparat foarte raw pe mine si nu vrea sa imi spuna motivele cred ca din nou iau bagat prostii prietenii lui in kp ink suntem impreuna dar el e foarte suparat si nu imi mai spune ca ma iubeste sau iubita cum imi zicea el inainte nu stiu cum sa fac sa ii treaca supararea cat mai repede posibil nu-i prima data cand neam certata dar pana acum am trecut peste dar a incpeut sa imi fie foarte frica sa nu pierd pentru ca il iubesc enorm vreau sfaturi urgent va rog ajutati-ma dau fundita si voturi spuneti-mi ce sa fac sa ii treaca supararea foarte repede posibil. mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| zuzzyxD a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa vorbesti clar cu el`. Adica pana acum avand in vedere ca nu ai aflat inca de ce este suparat inseamna ca ai facut geva gen Ce ai? Iar el zicea nimic insistai putin si trecea`ti la alte subiecte. Acum ar trebuiii sa discutati serios..Adica ii zici ca nu ai habar de ce este suparat`thinking Si ca nu stii cu ce i`ai gresit si daca in caz ca ai facut`o si nu ti-ai dat seama spune`i ca iti pare rau si ca iti ceri scuze. Ii spui ca nu stiii sa ii fi facut ceva intentionat`thinking Pentru ca il iubesti`love struck Fi linistita si arata`i ca iti pasa de el si de ceea ce simte, de starea lui si spune`i ca te nelinisteste` faptul ca e suparat si ti se pare ca e din cauza ta astfel nu se manifesta asa cu tine. Pentru ca daca cineva iti greseste, te supara, te enerveaza nu e normal sa iti descarci nerviii pe altiii`. Si spune`i si lui la fel cum ne-ai spus noua. Ca ti`e frica sa-l pierzi pentru ca intr-adevar il iubesti`love struck
. Ai putina grija si la felul in care vorbesti si sa nu te superi prea repede. Si daca e el nervos tu incearca sa nu fiii pentru ca e mai rau. O sa va certati`:-s
Si incearca` sa-l linistesti daca e nervos. Pastreaza`ti calmul.
Succes`!:*.>big grin

3 răspunsuri:
| zuzzyxD a răspuns:

Foarte bine`love struck
Ai grija de voi`batting eyelashes.

| myru_6393 explică:

Ms mult fetele love struck ia trecut supararea :X

| babydolldeea a răspuns:

Poarta o discutie deschisa cu el vorbeste calm frumos nu il jigni sau asa ceva, nu trebuie ca prieteni lui sa va influenteze iubirea si relatia voastra, daca el ramane incapatanat si nu vrea sa iti zica motivul ai rabdare cu timpul o sa ii treaca lui supararea dar in acest timp gandeste-te si poate realizezi daca iai gresit cu ceva, daca nu ii trece supararea si daca in continuare dupa 3 zile nu va vrea sa iti zica dc e suparat iti sugerez sa porti o discutie foarte serioasa cu el si sa ii explici cat de mult il iubesti ca nu sti cu ce l-ai suparat si ca il rogi sa iti zica cu ce l-ai suparat ca sa nu mai comiti din nou acea greseala, sfatul meu este sa nu il stresezi si pentru o relatie sanatoasa poartate frumos cu el nu il jigni nu il supara nu il agresa verbal sau fizic si stiu ca il iubesti dar incearca sa nu il sufoci prea tare cu iubirea ta