| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca pe facebook, unele persoane si-au pus pe langa nume si un nickname(o porecla)care apar intre paranteze dupa numele de facebook. Cum pot face si eu asta?

Răspuns Câştigător
| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

Bună.
Dai la #setările contului. După aceea îți apare numele contului tău, și dai la #editează, în dreapta. Și scrii la #nume alternativ ce vrei să îți apară în paranteză, și scrii parola și dai la #salvează modificările. Succes!

| Pettricaaa a răspuns (pentru кαтнєяιιηєPιєяcє):

Asa era la vechea interfata, dar acum am timeline, si nici numele n-am gasit de unde sa-l schimbstraight face

| Pettricaaa a răspuns (pentru кαтнєяιιηєPιєяcє):

Am rezolvat pana la urma. Merci pentru ajutor. O seara placuta!

3 răspunsuri:
| BlackAngel232001 a răspuns:

Pai dai la setarile cont si este acolo schimbati numele si iti scrii : de exemplu: (Eu)Papusha Ta