| EuDOarSieu a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Am de facut la romana un referat de 20-30 randuri in care sa prezint tipurile de comic(situatie,limbaj,nume,caracter,moravuri, intentie) din schita lui Ion Luca Caragiale-Repausul dominical. astept raspunsuri cat mai repede. scuzati categoria. dau fundahappy

3 răspunsuri:
| popescu400 a răspuns:

Dece sa-ti facem noi tema;-? Fa-ti-o singur, sau cauta pe google cum fac cei lenesi.

| EuDOarSieu explică (pentru popescu400):

Vroiam niste sfaturi si putin ajutor. daca nu stii de ce faci comentarii aiurea? si asa nu stii limba romana "de ce"

| mpkinno a răspuns:

Referat repaus dominical