| cutegirl_4770 a întrebat:

Am si eu o curiozitate. Sunt clasa a VIIIa si cam trebuie sa ma indrept spre un liceu. Alegerea mea ar fi dintre Colegiul National Gheorghe Lazar sau Colegiul National Mihai Viteazul. Daca e nevoie si profilul, as fi interesata de Mate-Info.

Intrebarea mea ar fi, care dintre aceste doua licee este mai bun, pe care l-ati alege voi, si daca puteti sa le descrieti ( daca stiti sau daca invatati acolo).

Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| anasiatat a răspuns:

Invat la Colegiul National Gheorghe Lazar, dar sunt la profil stiinte sociale. Despre cei de la mate-info, pot spune ca e ok, cunosc si pe cineva din Viteazu: o duce mai rau decat cei din Lazar. Profesorii sunt mai severi. La Lazar e ok. Distractie, vor fi evenimente care te vor scuti de ore, iar teza la mate este unica, subiecte facute de director. Am inteles de la o fata ca dintre toate, teza la mate e cea mai grea. Dar in Lazar sunt profesori ok, care inteleg elevii.

| Mb2001 a răspuns:

Pai eu invat la Lazar. E super ok.Profesorii sunt draguti cu elevii plus ca aici sunt si multe proiecte si evenimente misto rau. Stiu si copii de la Mihai Viteazu dar eu tot cred ca e mai bine la Lazar.

| CNMVB a răspuns:

Buna! Daca vrei sa vezi cum e in Viteazul poti sa vii la Porti Deschise pe data de 28 mai incepand cu ora 10! Pot sa-ti spun ca e foarte bine si daca vrei mai multe detalii lasa-ti id-ul happy