| AnYa10 a întrebat:

Ce materii se fac la mate-info la liceu in clasa a IX-a?

Răspuns Câştigător
| cosminzk8 a răspuns:

Eu am terminat anul acesta clasa IX :d pai se fac asa : 4 Ore De Mate 4 Ore Romana 3 Ore Fizica 3 Ore Informatica/TIC 2 Ore Chimie 2 Ore Biologie 2 Ore Franceza 2 Ore Engleza 1 Ora Religie 1 Ora Desen 1 Ora Sport 1 Ora Geografie 1 Ora Muzica

4 răspunsuri:
| Alleee18 a răspuns:

Pai...sa vedem.cam toate materiile pe care le faci in generala...
Matematica,info,logica,tehnologia informatiei si in rest... cele obisnuite,romana, limbi straine, fizica si chimie...etc.
P.S. si eu sunt la mate-info... buna alegere:d, un picut greu dar sigur te poti descurca.

| KarmaChameleon a răspuns:

Română
Mate
Info
TIC
Engleză
Germană sau Franceză
Logică
Istorie
Fizică
Chimie
Geografie
Biologie
Sport
Religie
Muzică
Desen

| romyna1998 a răspuns:

Cel mai mult matematica si informatica, apoi fizica si chimie, iar celelalte materii se fac cel mai rar.(ex: desen- 1/2 ore pe saptamana)

| misii a răspuns:

Sall 1. Lb. si literatura romana
2. Matematica
3. Informatica
4. La alegere intre fizica/ chimie/ biologie (obligatoriu ce alegi pe primul semestru trebuie sa dai si pe sem. II). tongue