| elenaelly1234 a întrebat:

am si eu o intrebare! Cum pot face o masinuta care sa mearga... ca ne-a pus Doamna de fizica sa facem o masinuta care sa mearga si nu stiu cum! Va roog! Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| zidarcristi a răspuns:

Iti trebuie un motoras cu 2 fire bateri si un fel de carcasa asta pentru capota masini
montezi motorasul cu zimti de la roti ( am uitat iti mai trebuie 2 perechi de roti) si si pui carcasa daca ai un buton on-off de la altceva pune-l nu o sa fie greu
daca e ceva cautama pe : zidar_cristian_underson@yahoo.com
Funda?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la magazin si cumperi o masina cu telecomandawinking
Ma indoiesc ca e vreun elev capabil sa construiasca de la zero o masinuta care sa mai si mearga.

| 0x11111051 a răspuns:

Chiar? Oau ce profesoara buna aveti ^_^ pentru mine ar fi o placere sa fac asa ceva! Este cam mult de spus, dar pe youtube sunt niste videouri cum poti sa faci! Baterii, motor, roti, carcasa, cabluri, etc! de astea ai sa ai nevoie ca sa faci una usoara!