| 2487283ioo a întrebat:

Buna TPU.am si eu o intrebare. Daca am 17 ani 1.75 si 55kg pot sa fac masa musculara si sa am un corp format la ceasta greutate? desigur in timp si cu multe exercitii fizice. Ce zice? Ce sfaturi imi dati? Nu vreau sa am muschi de culturist doar sa arat bine si sa nu-mi fie rusine de mine.Va multumesc:* dau funda!

4 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

In primul rand trebuie sa mananci, du-te la sala daca vrei sa te faci mare, sau daca ai de lucru pe la tara, fa efort pe cat posibil... cand ai a doua zi ai febra musculara e bine.
La fel, pune-te si fa flotari... te uiti pe net cum sa le faci corecte, daca faci cat de cat pieptul o sa arati altfel happy
Tine minte, alimentatia este baza

| 1People a răspuns:

Esti cam slabthinking 1. ingrasate pana la vreo 65 kg apoi grasimea depusa doar tonifiazo si transformo in masa musculara prin tot felul de exercitii.sala ce preferi big grin:X mult noroc Funda:X

| 2487283ioo explică:

1 la mana nu stiu cum as pune pe mine inca 10-15kg macar.chir nu pot, mananc orice si regulat. Daca cineva poate sa ma ajute in legatura cu asta i-as fi recunoscator.
2 la mana are rost sa fac acum asa cum sunt 100 abdomene si 100 flotari zilnic? Se vor vedea rezultate?
Va rog frumos ajutati-masad Va multumesc anticipat.

| syro a răspuns:

Adevarul este ca esti inalt si putin mai slab decat e permis.eu fac sport si am 1, 83 deci cred ca-ti pot da niste sfaturi.in primul rand nu te apuca de sala, da ok te faci bine esti ok dar daca nu te menti de duci la fund mai rau decat ai inceput iar exercitiile fizic obisnuite nu te vor ajuta daca te apuci de sala, mai pune kg pe tine cam pana la 70 si iti explic si de ce, dupa ce ai o greutate potrivita teapuci de exercitii fizice iar atunci incepi sa arzi grasimile si trebuie sa ai putin mai mult ca sa ai de unde sa scazi...simple flotari,abdomene pentru inceput,dupa ce ai inceput sa pui masa musculara trebuie sa ai grija cu mancarea,nu e nevoie de un regim sau ceva de genu doar sa ai grija dupa un gratar sa bagi si un fruct ajuta la arderea grasimiilor, cam atat ar fi, daca ai nevoie de sfaturi suplimentare eu zic sa vorbesti cu un profesor de fittnes
Funda?