| คиค a întrebat:

Am si eu o intrebare, la care sper sa imi raspundeti in numar cat mai mare.
Nu stiu cum sa fac sa scap de timiditate...adica sa fiu mai "de viata" cum ar spune unii.
Eu de felul meu sunt mai tacuta, si nu-mi place sa comentez prea mult, sau sa intru in polemici, sau chiar si la ore, nu-mi place sa vorbesc in plus sau sa deranjez ora.
Chear am nevoie de ajutor, fiindca nu stiu ce sa fac pentru a fi mai sociabila, mai vorbareata... vreau sa-mi fac mai multi prieteni...

P. >S: Cu cei foarte apropiati [familia si prietenii foarte foarte buni ] nu sunt deloc timida. Vorbesc, glumesc, dansez, dar atunci cand ma aflu la scoala, si sunt inconjurata de persoane cu aere si vedetizme nu ma simt in largul meu pentru a ma exerioriza exact asa cum sunt.

Mersi :*

5 răspunsuri:
| คиค explică:

Sunt scorpion big hug

Iar in ceea ce priveste raspunsul lui Ioana, in activitatile cu clasa ma implic, vorbesc cu toti, radem, glumim, dar nu sunt eu insami...

| Ioana_2144 a răspuns:

Pai majoritatea copiilor sunt mai timizi dar tu la scoala trebuie sa nu mia fi timida pentru ca sunt colegii tai si nu trebuie sa fii timida fata de ei pentru cai cunosti de mult timp incearca sa fi mai vorbareata sa vorbesti cu mai multe fete din clasa si cu baieti la fel vorbeste mai mult cu ei cand se joaca toti colegi ceva joacate si tu cu ei cand vorbeste colegii despre ceva bagate si tu in discutie

sper ca te-am ajutat... bafta :*:*

| HotChoclate a răspuns:

Ce zodie esti?batting eyelashes

| BurN a răspuns:

N-ai avut parte inca de anturaj, sau prietenii mai "nebuni" de felul lor. Iti recomand sa fi mai increzatoare, prieteni/lume noi/noua, si sa iesi in evidenta cu ceva, un hobby, "talent special".

Mult noroc!

| nuaminspiratie a răspuns:

Nu trebuie sa iti pese de cei din jur, uite cum fac eu
daca ma enerveaza cineva sih comenteaza la mine prima data nu spun nimic dar a doua oara sa il ferasaca Sfantu ca de mine nu mai scapa

deci incearca sa faci cunostinta cu mai multi prieteni
mai mici(de obicei cei mici sunt mai vorbaretilaughing)
mai mari(care comenteaza muult)