| myhaelly a întrebat:

am si eu o mare rugaminte... dati-mi si mie o lista cu cartile care trebuiesc citite pentru bacalaureat.cat mai urgent va rog. multumesc:*

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

În primul rând sunt cele de specie dramatică comedia "O noapte furtunoasă" şi drama "Iona" sau "Jocul ielelor", nuvela "Moara cu noroc", nuvela istorică "Alexandru Lăpuşneanu", romanul obiectiv "Enigma Otiliei", romanul subiectiv "Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război", romanul experienţă "Nuntă în cer", romanul interbelic "Ion", romanul postbelic "Moromeţii". Cam asta ar fi în afară de poezii. S-ar putea să fii uitat ceva, de când l-am dat eu (anul trecut). Sper că te-am putut ajuta.