| măcheamăăăî a întrebat:

De unde sa iau o lista cu cartile care trebuie citite pentru a9-a? Sau dati-mi voi niste titluri.Multumesc anticipat, funda! big grin

Răspuns Câştigător
| missmine a răspuns:

Mara-Ioan Slavici, Maitreyi-Mircea Eliade, Morometii-Marin Preda, Enigma Otiliei-george Calinescu, Harap-Alb- Ion Creanga, Hanul Ancutei- M. Sadoveanu, Moara cu noroc-Ioan Slavici, Alx. Lapusneanu- Costachi Negruti, In vreme de razboi- I.L.Caragiale, La tiganci-M. Eliade, Liviu Rebreanu- Ion, Camil Petrescu-Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi. Padurea Spanzuratilor- Padurea spanzuratilor. Cam acestea sunt! funda?

2 răspunsuri:
| FloryB a răspuns:

Citeste "Nunta in cer","De veghe in lanul de secara", "Invitatie la vals","Maytrei", La hanul lui manjoala","Amintiri din copilarie","Amintirile unei fete cuminti","O noapte futunoasa", "Mara". Succes, asta am studiat eu in a 9a.