| Goagăl_6635 a întrebat:

Bună TPU happy. Am şi eu o mică problemă...Am un LG KP500 şi de ceve vreme mă tot stresează cineva cu număr privat. Nu ştiţi este o modalitate prin care aş putea să aflu numărul care mă sună? >= Fundă

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este o solutie: fa reclamatie la politie. N-o sa prea fie cine stie ce dar s-ar putea sa ai noroc. Mai e o situatie. Te costa ceva Euro dar se zice ca merge. Iti faci un cont la telefonie VOIP si obtii un numar. In telefon trebuie sa ai optiune de transfer catre un alt numar daca nu raspunzi. Cand te suna cu numar ascuns nu raspunzi si se face transferul catre acel numar. Raspunzi de acolo si se zice ca afiseaza numarul celui ce te suna. Te costa circa 2-3 Eu sa-ti faci un cont. Eu am pe Free Call. Te mai costa ceva centi cand telefonul tau transfera apelul pe VOIP. Si gata!

1 răspuns:
| victtor a răspuns:

Daca esti pe abonament poti daca nu nu cred, dar daca te duci pe la firma de ex Orange sau gen poate o sa afli