| voiosul25 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema,recent,mi-a murit sursa la pc,am facut rost de alta,dar cand il pornesc,totul porneste,dar nu imi apare nimic pe ecran,de mentionat,toate ventilatoarele merg, in afara de cel de pe placa video, si ledurile de pe tastatura palpaie.Am scos rami, placa video..etc,acelasi rezultat, desi cand scot ramii, nu mai palpaie tastatura...ar putea fi tot sursa, sau sa ma astept la mai rau.Multumesc aticipat

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Daca ai spus "in afara de cel de pe placa video" probabil sa nu fie cablul pe 4 pini bagat in placa de baza si de-aia nu-ti porneste video:
http://t1.gstatic.com/......tp?/images
Vezi sa ai bagata pe placa de baza mufele de 4 pini, 20 pini, si in hdd si dvd cele de alimentare. In rest ar trebui sa mearga. Daca nu iti merge nici asa, poate e o problema cu placa video ori placa de baza. Daca ai placa video onboard testeaza pe aia, daca nu incearca cu alte piese vezi de unde e.