| PinkLips847 a întrebat:

Am si eu o problema, unii dintre voi nu ar considera-o poate grava. Sunt cu un baiat de 4 luni si ne intelegem foarte bine. De cele mai multe ori noi 2 iesim cu prietena mea cea mai buna si cu iubitul ei. Toti 4 ne intelegem foarte bine.
Eu ma inteleg si cu verisoara iubitului meu, care are si ea la randul ei iubit. Ne intelegem bine si cu ei. Pana aici toate bune si frumoase.
Problema e ca verisoara iubitului meu nu vrea sa stea in preajma prietenei mele cele mai bune si a iubitului ei(mai mult a iubitului). De ce sigur, nu stiu. Uneori ne cheama ambele cupluri sa iesim, si niciodata nu putem fi toti 6. Daca nu ies cu verisoara lui, ea se supara, daca nu ies cu prietenema mea cea ma buna se simte ea rau.
Ce pot facesa ajung la un comun acord intre toti? Orice sfat e bun. Cum vad ca pe aici asa se obisnuieste, dau si eu funda. Mersi anticipat kiss

Răspuns Câştigător
| SandyLascu a răspuns:

Daca verisoara iubitului tau a fost impreuna cu iubitul prietenei tale cele mai bune, dar nu se urasc. poate ca el a ranito destul de tare, iar acum ea il poate suporta dar nu ar vrea sa iasa cu voi toti 6 unul dintre ei fiind fostul ei iubit, cred ca isi aduce aminte de zilele cind se tineau de miina se sarutau......si ii este trist. Daca lucrurile sunt chiar asa cum am scris, chiar n-am nici o idee, Incearca sa te pui tu in locul ei, ce ar trebui cineva sa ii faca ca sa poti iesi in oras toti 6. Daca problema e in dragoste pai nu poti face nimic. Imi pare rau. Dar daca vrei sa o apropii pe verisoara iubitului tau de prietena ta cea mai buna, puteti iesi doar in trei, repetindui verisoarei iubitului tau ca va fi amuzant, chiar iti va plaacea de ea... etc. Bafta! Pupici

4 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Vorbeste cu ei despre asta. Organizeaza iesiti pe rand, o data te vezi cu unii o data cu altii.

| SandyLascu a răspuns:

Chiar ai o problema destul de dificila dar incearca sa afli de ce verisoarei iubitului tau nu ii place compania prietenei tale cele mai bune si iubitului ei. Incearca sa le inviti pe ambele la un restaurant, fara se le spui ca este si cealalta, iar apoi sa incerci sa le mai faci cunostinta una cu alta sa afle mai multe lucruri una despre alta, iar apoi vei vedea ca verisoara iubitului tau chiar o va placea. Poate s-a ivit asa o mica invidie din partea ei, ca tea placut destul de mult si ar vrea ca voi doua sa fiti chiar cele mai bune prietene ne stiind ca ai deja una, iar apoi cind le-ai prezentat una alteia a si aparut micuta invidie. Nu stiu eu cam asa cred incearca sa afli cel mai bine de ce verisoara iubitului tau nu o place pe prietena ta cea mai buna. Bafta! Pupici!

| PinkLips847 explică (pentru SandyLascu):

Din cate am inteles acum, verisoara iubitului meu si iubitul prietenei mele cele mai bune au fost impreuna acum un an si jumatate, dar cica nu se urasc si uneori mai vorbesc. Daca nu e asta problema, atunci ce?

| Billy22171 a răspuns:

Cred ca a fost ceva intre ei si nu vor sa se mai vada