| CяﻵsŁﻵηε a întrebat:

Buna TPU:*. Am si eu o problema... vreau sa ma angajez pe timp de vara.am 17 ani jumate, si nu stiu unde pot gasi...nu am pretentii.sunt de akord si ca ospatarita, distribuitor pliante, meditatii la romana/matematica elevilor I-V, sau chiar sa spal vase la un restaurant.sadnu mi-e rusine, pentru ca as castiga bani prin munca, nu ii fursad. exista cumva vreun site special pentru elevi/adolescenti cu locuri de munca? orice informatie e bine venita, multumesc mult:*.

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu prea ai unde sa te duci.nici oamenii cu facultatea facuta nu-si gasesc loc de munca sad

| CocosGras a răspuns:

Nu prea poti face nimic de ce? fiindca de la 16 ani cu acordul parintilor si cu semnatua poti lucra cu carte de munca sau poti sa mai astepti un pic pana la 18 ani sa faci ceti trece prin cap big grin