| Kimmiii a întrebat:

Am telefon Blackberry curve 8520, si nu stiu cum pot sa-i pun parola la mesaje, foldere s.a. sau merge doar sa-l blochezi cu parola? Multumesc:* Funda la cine ma ajuta cel mai bine.

Răspuns Câştigător
| MrAlex a răspuns:

Se pot proteja SMS-urile si istoricul apelurilor cu ajutorul aplicatiilor third party care sunt dedicate pentru astfel de functii si o astfel de aplicatie poti descarca din appworld.

In primul rand mesajele, apelurile si contuutul pot fi criptate prin optiunea:
Optiuni- Optini Securitate si Criptare, Odata facut astea pot fi citite doar prin aplicatia de BlackBerry.
Apoi tot acolo mai avem Optiuni avansate de securitate( advanced security options) si poti alege Parola memorie care iti pune parola cand se incearca accesul la memoria telefonului. Cu astea ar trebui sa rezolvi securitatea telefonului.