| opersoananormala a întrebat:

Am terminat scoala generala si am intrat la un liceu din judet la profilul "Turism si alimentatie"; Cine imi poate spune,mai exact, tot ce se practica in acest domeniu? Ce se preda aici? Cel mai explicativ raspuns primeste fundita! big grin

1 răspuns:
| swagMeOutBitch a răspuns:

Si eu am fost la turism si alimentatie.La sfarsitul clasei a 9a trebuie sa iti alegi una din aceste profile:ori turism, ori alimentatie.Eu te-as sfatuii sa alegi turism, este mai greu intr-adevar, dar este mult mai bine decat pe alimentatie asta daca nu vrei sa vinzi paine sau covrigi dupa terminarea liceului.O sa ai materii aproape la fel k in generala doar cu mici schimbari pentru ca in clasa a 9a te bazezi mai mult pe alimentatie si o sa faci practik.o sa ai de asemenea si materia Turism..eu zic k o sa iti placa mai ales cand o sa faci practik la alimentatie deoarece o sa gatesti diverse si o sa si manancihappySper ca te-am ajutat