| Nefertiti369 a întrebat:

Buna TPU! Am un băiat la mine in liceu de a 12 a care se tot uita la mine.Ce ziceți,mă place? Eu sper că nu, pentru că prietenei mele ii place de el.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Doar din cateva priviri nu poti trage neaparat concluzia ca baiatul respectiv te place. Apoi, atat timp cat tu nu ii il placi, eu cred ca prietena ta nu ar trebui sa se supere.

| Nefertiti369 explică (pentru dullcat):

Nu ar trebui sa se supere, teoretic, dar uneori, toți avem sentimente care nu și au locul.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toti baietii se uita dupa fete. Asa că, e greu de spus.

| Violleta2022 a răspuns:

Uitatul acela nu inseamna musai ca te place, putand la fel de bine sa se uite fiindca tu te holbezi la el, si asta il irita.

Pana nu vine baiatul ala sa-ti spun el ca te place, nu ai de unde sa stii, daca te place sau este doar iritat/deranjat de privirea ta insistenta.

Rabdare, ca vei afla adevarul cand va veni sa-ti spuna el!

| Nefertiti369 explică (pentru Violleta2022):

Nu m-am uitat insistent.Eu am observat prima că se uita la mine.E o diferență

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nefertiti369):

"acum 15 ore | Nefertiti369 explică (pentru Violleta2022):
Nu m-am uitat insistent.Eu am observat prima că se uita la mine.E o diferență"

Ai spus ca tu te-ai uitat prima, deci tu te-ai "holbat" la el si asta i-a atras atentia, de aceea s-a uitat si el, fiindca a fost suprins, probabil iritat si enervat, dar asta nu inseamna ca te place atata vreme cat el nu vine sa-ti spuna acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate se uită din alte motive.
Cum a zis și Violetta, uitatul insistent nu înseamnă neapărat că te place.