| Thebestkiller a întrebat:

Buna,TPU! Am un Samsung galaxy core i8262 si as dori sa stiu daca pot sa updatez android-ul la 4.2 sau 4.3. Exista vreun risc sa ard/stric telefonul?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E ca la loto. Nu poti sa stii. La unii le merge, la altii se strica.

| Thebestkiller explică (pentru Salontanul):

Bai,prietene...asta e tehnologie nu jocuri de noroc. Daca nu sti, pai nu mai vorbi.

| Salontanul a răspuns (pentru Thebestkiller):

"Bai, prietene" sa vorbesti asa cu cine-ti permite. Mai esti si analfabet dupa ce ca te porti ca un mojic. Si sa stii ca si tehnologia se poate strica daca n-ai aflat pana acum.

| sltlp a răspuns:

O, ce pacat. Stiai ca M-ul are 4.3? Si nu, nu poti nici oficial, nici neoficial mai sus de 4.1. Ceea ce nu intelegi tu e ca nu o sa apara. Hardware-ul ala e vai de el, si eu nu imi explic cum ai reusit tu sa vezi ca pe core se misca mai bine decat pe M, dar ma rog.

| Thebestkiller explică (pentru sltlp):

Am vazut cateva tutoriale pe youtube cu Samsung galaxy core care avea android 4.3

| sltlp a răspuns (pentru Thebestkiller):

Succes. dar te previn de acum, is fake.
Oricum, daca i-ar pune 4.3 prin absurd, i-ar "da dauna totala" la procesorul ala.

| AlexL28 a răspuns:

Nu poti daca nu exista update oficial sau un custom rom bazat pe 4.3. Aici nu e ca si la pc-uri, ca daca iti arde de joaca iti bagi win 8 peste xp si apoi revi la xp si apoi bagi 7 si tot asa, cu Android-ul nu poti.