| lalalal a întrebat:

Am vazut acum ceva timp, un film care mi-a placut extrem de mult si nu mai stiu exact numele. As vrea sa il revad iar.
Stiu ca era vorba despre, niste elevi de liceu, care nu aveau nicio treaba cu scoala, golani. In liceu a venit o profesoara noua, care nu era obisnuita cu asa elevi, nu mai stiu exact ce s-a intamplat dar tin minte ca, le facea tot felul de exercitii, la un moment dat ii pusese sa isi scrie povestea de viata intr-un carnet sau ceva de genul. Apoi le-a dat sa citeasca o carte, au intalnit-o pe scriitoarea cartii etc.
A fost genial filmul. Aveti vreo idee cum se numeste?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| GeaniBirloi a răspuns:

Din descrierea ta presupun ca te referi la acest film: Freedom Writers
http://www.cinemarx.ro/filme/Freedom-Writers-Jurnalul-Strazii-1408.html