| denisia59 a întrebat:

Anul acesta intru in clasa a IX-a şi am mai multe întrebări legate despre balul bobocilor.
1.Se dau preselecții?
2.Partenerul tău trebuie ales de cei de a XII-a?
3.Îți trebuie mai multe ținute sau sponsorii activitatii te vor ajuta cu hainele,machiajul, parul?
4. Ştie cineva la Colegiul National Roman Voda din Roman cum se desfasoara mai exact activitatile legate de balul bobocilor?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Punctele 1-4: organizatorii (colegii tăi mai mari) decid - cum vor ei - chestiile astea și unde mai pui că in fiecare an e altfel

| mbsg1335 a răspuns:

1.Nu cred, de obicei doar se plateste biletul din cate stiu
2.Nu e obligatoriu sa ai partener(ă) si sincer nu am mai auzit sa fie ales de altcineva
3.Cred ca se imbraca fiecare cum vrea daca respecta codul(formal) si restul rezolva fiecare, nu e prezentare de moda sa aveti stilisti la dispozitie...
4.Nu stiu...