| XxiNSaNiTYxX a întrebat:

As avea o intrebare adresata celor ce au dat probe de aptitudini in anii trecuti la limba engleza: Cam in ce consta proba scrisa dar si cea orala? (cum erau subiectele, era un subiect ce consta intr-o compunere, cum se dasfasoara proba la oral, nivelul probei este mediu sau asemanator olimpiadei, cam pe ce parte a materie se axa...). Am cautat pe internet si nu am gasit modele de subiecte, prin urmare orice detaliu imi puteti oferi, conteaza, deoarece nu am nici cea ma vaga idee ce ar putea da la porba.
Multumesc Mult!

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Buna eu am dat anul trecut examenul de bilingv ( sunt din Buzau).
La scris nu a fost greu: Ne-a dat cu A, B, C, D sa punem timpurile care trebuie, un exercitiu cu derivare, unul cu puncte puncte ( din ala in care sa scrii ce cuvant crezi ca e in spatiul respectiv) si un ex cu rephrasing.
Nu da compuneri ( eu asa stiu).
Si la oral am extras un biletel. A trebuit sa citesc o parte din el si sa raspund la intrebarile care erau pe foaie. Puteai sa citesti de pe ea, nu sa zici oral.
Cam asta a fost nu e asa greu.
Succes sa intri ^^
P.S Cauta pe aici teste
http://www.cosbucbilingv.ro/admitere/clasa-a-ix-a
Http://forum.portal.edu.ro/index.php?showtopic=82469&st=0&

| XxiNSaNiTYxX explică (pentru kattya96):

Thank you very much! M-ai ajutat nespus de mult.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat