| xAbb a întrebat:

Buna TPU...As avea si eu nevoie de un fragment dintr`un text care sa fie descriere...Adica un fragment de test in care sa fie doar descriere. Funda! Restu` vot :-s

Răspuns Câştigător
| DeEaDeeutzaX a răspuns:

"In jurul lui, atat cat privirea poate sa cuprinda roata, nu mai vezi decat ciulini, nenumaratul norod al ciulinilor.Plini, stufosi, ai zice ca-s niste oi cu lana de otel.Numai spini si samanta.Samanta raspandita pe pamant, ca sa creasca ciulini, numai ciulini."-Panait Istrati "Ciulinii Baraganului"