| anytimeanywhere a întrebat:

as dori niste statusuri dure :X cele mai multe funda :X multumesc

Răspuns Câştigător
| Pufuletee29 a răspuns:

M-am schimbat şi pot visa acum. Nu mai vreau să cer. Voi obţine oricum!

As vrea sa tina capul sus toate prietenele mele, sa stie ca la greu o sa fiu si eu cu ele!>:d<

Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

Poate o altă ea îţi va părea mai minunată. Simplă. Dar totuşi COMPLICATĂ!

Dacă pentru un moment ai crezut că o vei distruge. uite-o după puţin timp; zâmbeşte şi e dulcee smug

Draga mea nu mă privi cu ură! Te iubeşte dar eu sunt mai bună`! happy

Stop waiting for your dreams to happen. go out, live and make them happen.

intr-o lume alb si negru ...am tupeuu sa visez in culorii. :]] smug

Între noi ştii, defectele sunt acceptatebatting eyelashes, Între noi ştii, nu vezi priviri arogantewinking, Între noi totul se-mparte love struck!

M-am schimbat şi pot visa acum. Nu mai vreau să cer. Voi obţine oricum!

De astazi am un singur scop! : Sa pun ferikirea mea pe primul loc!

Crezi ca imi mai pasa acum? nee`! e prea tarziuu!

Ma amuza baietii care spun ca au fost inselati.laughing si ca nenorocita ce i`a facut.v-a ranit orgoliul bah! nu sentimentelee!laughing

Am invatat sa plang cu zambetul pe buze.

Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.

Credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori.

Vreau sa fiu singura in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului.

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii. dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca. "Asa a fost o data!"oh go on

Doar o clipa imi e de ajuns sa visez...
[sper ca iti plac happy. Funtita? puppy dog eyes]

8 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| jacobtim44 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Exista doua cuvin...
VEZI MAI MULTE PE http://pedanny.blogspot.ro/

| Anaalex520 a răspuns:

Sa-i spui lu` mata! pe mine ma doare fix... undeva.

Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"

"Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta, vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| LexuDeea a răspuns:

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

Daca le dai prea mult atentie esti o zdreanta, ia atitudine fetito si scuipa`i in fata

Lacrimi nu o sa mai curga pe obrazul meu. da-i in mortii masii pe cei care mi-au vrut rau! `

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

Face pe inabordabila, e un Joc ce`l face des, Si isi joaca bine Rolul, inocenta, chip pervers.

Accepta`te pe tine fara masca. Falsitatea celorlalti nu o sa te mai raneasca.

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea!

Am greșit... Știu frate da nu mai am ce să fac Și ce vină am eu că n.am știut cum ești, de fapt?

Ma Urasti? Problema Ta.•Tupeista? Pt ca trebuie sa fiu mereu peste tine! •Vrei sa`mi devii prieten? Demonstreaza`mi ca meritzi Indiferenta? Daca nu ma interesezi •Te urasc? mi-ai dat motive •Falsa? Doar cu unii •Te Deranjez? Iarta`ma, Chiar Nu`mi Pasa
Minti ieftin si prost, iti stiu replicile pe de rost. Ce urmeaza sa spui iti zic eu dinainte. Mereu ai incercat sa ma faci din cuvinte. Am fost si voi ramane mereu aceeasi fata cuminte cu ganduri rele in minte

Prefer sa fiu o SCORPIE decat ca tine o alta COPIE!

Dabea astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!

Te iubesc dar nu iti pasa, mi-e dor de tine dar nu te intereseaza, te doare'n ***, deci lasa!
Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica… • Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!
Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului.

| LexuDeea a răspuns:

-Dnd....cum nu dnd?! normal ca dnd ca doar nu-i avaiable
-Stii de ce am scris acest status? ca sa il citesti fara sa-ti dai seama ca nu are nici-o logica laughing
-Ce faci?  – Pe FaceBook… -Pai ieri nu tot asta faceai? – Da, dar nu am terminat
-FaceBook-ul este ca viata… nu ai ce face, dar sa pleci din el tot nu vrei.
-Facebook: -este ca o sticla de cola desi nu ti-e sete o deschizi intr-una
-Ma urmareste inteligenta da eu sunt mult mai rapid ca ea!
- Nu te gândi sa ma tragi în jos, doar pentru ca sunt mai sus decât tine!
-Am renuntat la mine pentru noi. acum viata mea e pe locul 2
Si e firesc. Am invatat sa plang inainte sa-nvat sa zambesc.
Decat nimic, mai bine plina de vise ca speranta n`a murit!
Iti amintesti cand ne certam, te enervai.Dar a 2 a zi ma iertai?
Mi-e dor, mi-e dor de privirea ta. Mi-e dor, mi-e tare dor de ea...
Baietii trebuie tinuti în puf. Puff o palma, PUFF un pumn!
Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente!
Poate o alta ea îti va parea mai minunata, Simpla, Dar totusi complicata!
Fiecare esec este o importanta lectie de viata!

| Ionela20 a răspuns:

Parcă o parte din tine încet se rupe, când vezi că'n ochii ei se duc prea multe lupte! ●

Tu eşti o marcă de ţigări de proastă calitate!

Fă-ţi timp să iubeşti tot ce mişcă sub soare, că e gândac sau elefant…nu-i face rău că-l doare!

Mereu am simtit nevoia de a avea pe cineva care atunci când îi spun că sunt OK să mă ia în brate si să-m spună: "nu, nu esti."

Am pornit cu mâna goală spre lacăte închise. Călcând pe orgolii, arzând zeci de foi scrise!

Să nu uiţi niciodată că e el în viaţa ta, să nu uiţi că ai pe cineva aproape care să te stranga în braţe în fiecare noapte.

♥ Cine stie sa descifreze privirea unei femei. Nu mai are nimic de invatat! ♥

Ce'i frumos dureazã mult prea putin.sti cã uneori clipele dulci se prefac in venin.

Dragostea adevărată este eternă, infinită şi întotdeauna ea însăşi. Este dreaptă şi pură, fără demonstraţii violente: este văzută cu părul alb dar are întotdeauna inima tânără happy

Vei întâlni oameni care te vor uita. Vei uita oameni pe care i`ai întâlnit. Dar uneori întâlneşti oameni pe care nu îi poţi uita! happy

Nu accept sa fiu eu zambetul dulce pentru amandoi... asa ca DA-TI O PALMA, vino cu picioarele pe pamant si scuteste-ma de orgolii, certuri absurde, gelozii fara continut si texte de mare barosan!

Şi chiar dacă va semăna fizic cu ea, să fii sigur că nu va vorbi la fel şi nu va avea acelaşi caracter ca ea!

Am învăţat să nu fac pe nimeni o prioritate în viaţa mea,atâta timp cât eu în viaţa lui sunt doar o opţiune!

♥ Aminteşte-ţi să-i ţii pe cei dragi de mână şi să preţuieşti acel moment pentru că într-o zi acea persoană nu va mai fi lângă tine.

Omul are nevoie de dragoste! Viaţa fără duioşie şi fără iubire nu e decât un mecanism uscat, scârţâitor şi sfâşietor! happy

Toate adunate, Si acum realizeaza; Tot ce e frumos, stii ca nu dureaza. Totul e in plus si mai pe inteles; Gandul la tine e deja un del de stress happy.

♥ Învăț să plâng fără lacrimi,să admir cu masca indiferenței pe chip,să sufăr râzând de fericire,am oferit dragoste acolo unde trebuia să ofer indiferență.

♥ Dragostea neîmpărtășită e ca o tăiere de fierăstrău în buștean uscat și se-ncheie cu ură și răzbunare.

♥ Las-o să cadă,să se rănească,să plângă,să simtă că trăiește. Căci, știi mai bine ca toți, ea într-un sfârșit mereu zâmbește.

În viaţă nu contează cine eşti, contează ca cineva să te preţuiască şi să te iubească necondiţionat! Un prieten adevărat, este acela care soseşte în timp ce ceilalti dispar!

Să fiu iarăşi un copil cu ochii mari şi curioşi, Să cuprind în ei tot cerul cu nori albi şi pufoşi, Să fiu plin de fericire, să zâmbesc şi apoi să plâng... Să alerg din nou la mama, să m-alinte cu un sărut! ♥

Vreau copilaria mea impiedicata. unde, greseam si plangeam. unde, nu stiam, si habar nu aveam de nimic, pentru ca nu gandeam. Cand devi mai mare iti amintesti doar cateva momente, frumoase sau amare... Vreau sa raman mic, nu sa devin mare...

.♥.De multe ori mi-e frica, am senzatia ca totu' pica, si nu gasesc nici o solutie.atunci inchid ochii si-mi spun : `esecul nu intra in discutie!`.♥

Sper sa-ti placa :* ( funda?big grin )