| deea21deutza a întrebat:

As dori sa imi spuneti si mie cum sa fac textul argumentativ cu titlul "Cine e de vina in comportarea lui Ionel?" din Vizita... de Ion Luca Caragiale.
Dau funda + vot

1 răspuns:
| Ionela296 a răspuns:

In comportamentul lui Ionel, este de vina el, cat si mama lui.Mama lui nu a fost atenta cu educatia lui, iar daca aceasta a fost atenta si a avut grija sa aiba tot ce isi doreste, el s-a vazut rasfatat si s-a facut neastamaparat, crezand ca mama lui ii va face toate poftele.Musafiri isi vor da seama ca Ionel este un obraznic dupa limbajul si comportamentul lui, dar vor intelege ca nu mama e de vina, ci el, pentru ca este un copil si nu este inca in stare sa faca diferenta dintre bine si rau.