| loveispain a întrebat:

Buna TPU.as dori sa stiu si eu ce inseamna prescurtarea "P. S". am auzit. o de multe ori si nu stiu ce semnifica.ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Squmppaaaa a răspuns:

Buna
P.S se pune atunci cand scrii ceva si ai uitat o idee
extongue.S.-nu merge pe strada singur
P.S.-inseamna Post Scriptum:X

13 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

P.S.=Post Scriptum
Adica o folosesti cand ai o completare, cand iti amintesti la finalul unui mesaj ca mai ai ceva de spus happy

| Nymphetamine a răspuns:

P.S = Post Script

Adica daca scrii un mesaj si ai uitat sa mentionezi ceva pui P.S si spui ce ai uitat sa mentionezi. happy

| Anduuu a răspuns:

Inseamna post scriptum si se pune la sfarsitul une convorbiri nonverbale ca o adaugare!

| Danoninooo a răspuns:

P.S. înseamnă pe scurt. Baftă!

| Balmung a răspuns:

P.S provine din limba latina si inseamna,, Post Scriptum"( dupa scriere). Se pune la sfarsitul scrisorii ca formula de incheiere. Este o idee foarte importanta pe care autorul scrisorii a uitat sa o precizeze in continutul acesteia si atunci o adauga la finalhappy

| Aryanaaa a răspuns:

P.S=apropo
Funda?puppy dog eyes

| AdamBlack a răspuns:

Ce oameni!
Inseamna Post Scriptum

| Maddu08 a răspuns:

Post scriptum:p.
funda?big grin

| jeleuriursuleti a răspuns:

Post scriptum

| crazyB a răspuns:

P.S.=post scriptum
Atunci cand scrii o scrisoare si uiti sa scrici ceva pui la sfarsit P.S. si scrii acel lucru:Xfunda?

| 267646 a răspuns:

Post scriptum=pe scurt, apropo. De obicei se pune la sfarsitul unui "text" cand ai uitat de adaugat ceva. [Funda>?]

| BeautifulMonsterLulu a răspuns:

Pai cand ai gatat un text dar ai uitat sa mentionezi ceva important scrii la sfarsit P.S

| Lola_6950 a răspuns:

P.s. se pune de obicei la sfarsitul unei scrisori, in caz ca ai uitat sa mentionezi ceva in continutul acesteia. Este prescurtarea de la latinescul ''post scriptum''.