| Rock4life a întrebat:

as dori sa va intreb ce haine la moda imi recomandati pentru ca sincer nu le am deloc, nu imi ziceti ceva de genu ca hainele buna sunt alea in care te simti bine, vreau sa stiu ce e la moda si ce ar trebui sa imi cumpar. puneti si un link ceva daca se poate cu imagini sau magazine online. multumesc anticipat >big grin

3 răspunsuri:
| Dhyd a răspuns:

Se pare ca in colectia primavara-vara 2011 isi fac simtita tot mai mult prezenta materialele vaporoase, bumbac sau bumbac+lycra si dantela in culori nude (crem, beige, maro), verde, albastru marin ( pe care il poti accesoriza cu chestii colorate sau argintii). Model :bluze-camasi lejere, in care sa te poti simti comod; pantaloni - fie din bbc cu lycra ( mulati un pic ) fie din stofa subtire si tip pana dar si cei din materiale usoare, cu turul un picut lasat ( desemenea se poarta pantalonii scurti fie din blug fie din stofa, indoiti un pic, cu un dres pe dedesubt, pe care ii poti purta cu tocuri, balerini, cizme ); rochite - lungi, vaporoase, cu imprimeuri colorate; incaltaminte- balerini in culori nude ( numite anterior ); platforme; sandale romane ( barete multe ). Gentile -cat mai mari si mai incapatoare dar totodata si practice ( nu o sa iesi pe strada la plimbare cu una eleganta, de lac sau ceva.) sau micute, pe o parte. Accesoriile pot fi diverse : bratari multe si colorate sau din lemn, cercei supradimensionati sau din aceia care atarna ( e si in functie de fata fiecaruia ), lanturi lungi, care luate peste un tricou iti pot da un aspect rebel ( daca te incalti in ceva sport ) sau un aspect de fashionista daca alegi niste incaltari cu un pic de toc (sau poate chiar mai mult ). Cam atat pentru inceput. Aaa cateva idei poti sa iti faci pe www.asos.com. Daca mai vrei sa stii si altceva.:D iti stau la dispozitie.
Aa am uitat de must-have-ul sezonului - sacoul ( exista si variante de vara, din materiale usoare ) iar ca gecuta de primavara poti opta pentru una pana in talie cu ceva aplicatii la baza gatului sau poti apela la clasicele gecute din piele (sintetica ).

| alexcryss a răspuns:

In aceasta toamna se poate negrul darsi culori tomatice ca maro dar si cukiri ca vedre si galben