| DanielaXD a întrebat:

Buna TPU
As vrea sa imi dati ideei de facut la petreceri: jocuri, dansuri specifice, etc.
Referitor la dansuri daca imi puteti da si un clip dupa youtube ca sa vad cum se danseaza
thxhappy
Cel mai folositor raspuns va fi rasplatit dar si celelalte:*

Răspuns Câştigător
| alice014 a răspuns:

Ei bine, la majoritatea petrecerilor, de orice gen ar fi ele, se danseaza Pinguinul si Meneito, presupun ca stii sa le dansezi sau ca macar ai auzit de ele. Si ceva 'clasic' mai e jocul ala cu scaunele, cu muzica [de exemplu, daca joaca 4 oameni pui 3 scaune; pui muzica, si cand se opreste cei din joc trebuie sa se aseze. Cel ce ramane in picioare iese din joc, se ia de acolo un scaun si asa mai departe]. Si despre alte jocuri... jocurile de carti nu sunt niciodata in plus happy. Monopoly, daca ai, Scrabble... Dar in general celor mai multi le place sa danseze, deci pune cat mai multa muzica de club, ce se asculta pe acum.

1 răspuns:
| Catcherintherye a răspuns:

Pai eu cand am fost la cea mai buna prietena la o petrecere am facut tot felul de stupizenii: afara era cald si ne-am stropit la miezul noptii cu furtunul de gradina, am jucat Wii, ne-am facut unghiile si am si dansat.Nu stiu dansuri dar cred ca stiu unele melodii, precum : LadyGaga-just dance, incearca katy perry sau ceva asemanator in stilul funky