| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi spuneti sincer ce parere aveti despre simptomele pe care le am eu de vreo 2 ani: simt un fel de fluturi in stomac (in cel mai oribil sens posibil) aproape non-stop, inainte simteam asta doar in preajma multor oameni, doar ca de cateva luni simt acest lucru si cand stau pur si simplu in casa, in fata calculatorului ca si acum, am "tresariri" bruste ale capului timp de 1-2 secunde destul de des, inainte le aveam mai rar, insa de ceva vreme m-am obisnuit cu ideea ca fac parte din mine...simt mereu ca nu merit nimic si ca sunt complet inutila si fara viitor, ma cert des cu ai mei si fac mofturi din orice, parca sunt mereu nemultumita, am cosmaruri noaptea si ma trezesc intepenita de frica si incep sa plang, ca si acum cand vorbesc despre ceea ce simt ma apuca fluturii in stomac si plansul...ce ma sfatuiti?sad

2 răspunsuri:
| Lupulalbastru a răspuns:

Fa-ti un iubit!

| andtrl a răspuns:

Sa stii ca acum cand iti citeam intrebarea, ma regaseam pe mine, in urma cu un an. Da, am fost in aceeasi situatie, ma simteam inutila, nu-mi vedeam nici un viitor, mi se parea ca nu sunt de folos pentru nimeni, insa parerea mea pentru ceea ce trebuie sa faci tu este sa iti cauti persoanele potrivite care sa le tii langa tine, prietenii in acest caz pe mine m-au ajutat foarte mult, trebuie sa iti ocupi timpul cu ceva ce iti place cu persoane care iti plac si te fac sa te simti bine. Cat despre mofturi sunt, normale, sunt fel si fel de perioade in viata in care cu totii avem mofturi, astea ti le poti controla singura. Deci in concluzie, cauta-ti prietenii potriviti, cauta-ti un prieten/o prietena buna cu care sa poti povestii ofurile tale si te va ajuta, nu e bine sa tii totul in tine, ocupati timpul cu fel si fel de activitati. Daca vrei sa mai vorbim sa imi lasi mesaj cu id'ul tau, chiar iti cunosc situatia, am trecut si eu prin asta. O seara frumoasa iti doresc!