| Tufuu24 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati si pe mine intr-o situatie oleaca mai aiurea. S-a intamplat o faza ieri cu gasca cu care stau eu. Unii dintre baieti au inceput sa faca faze foarte scarboase, iar mie mi s-a facut rau.Problema e ca prietenul meu in timp ce faceau ei faze el statea si se uitau la mine cum incercam sa scap de ei. M-am ofticat si am plecat, nici pe prietenul meu nu l-am mai bagat in seama. Eram in parc. La 50 de m mai incolo erau niste baieti care au stat in gasca asta dar au renuntat sa mai stea din diferite motive... Am stat si am mai discutat cu ei. 2 baieti din gasca care mi-a facut faze au trecut pe langa mine, eu nu i-am bagat in seama pentru ca ma suparasem urat. S-au dus in schimb la prietenul meu s i-au spus "Uite ce face prietena ta ca sta cu alti baieti". Si seara prietenul meu s-a despartit de mine. Spunea el ca nu da a2a sansa. Mi-a spus cand vorbeam ca dupa faza asta cu ofticatul toti ma urasc si ca le-am mai facut faze. Am intrebat si eu pe fiecare in parte si nu mi-a zis nimeni nimic ca le-as fi facut cu exceptia unui singur tip cucare am dat-o la pace. Deci nu mai inteleg nimic, sa mai stau cu ei sa nu mai stau sau ce sa fac? Eu de fiecare data incerc sa fie bine, si tot eu cad prost. Ajutati-ma si spuneti-mi ce as putea face happy.

Răspuns Câştigător
| micutzagirl a răspuns:

Eu cred ca "gasca aceasta" nu e dloc bine intentionata si nu te merita. gandeste-te bine. de ce sati cu ei? pentru prietenul tau sau pentru tine? daca stai cu ei pentru prietenul tau atunci nu are rost, iti irosesti timpul aiurea pentru ca e evident faptul ca pentru prietenul tau e mai importanta gasca. de ce s-a despatit de tine? doar pentru ca ai renuntat la asa zisi prieteni? pai. e evident cine e pe primul loc pentru el. in loc sa iti pierzi vremea cu "amici" care sa nu te respecte, mai bine ti-ai gasi niste prieteni adevarati happy baieti care au renuntat la "gasca" sigur au motive intemeiate si nu cred ca ti-ar fi greu sa iti iamginezi care sunt. nu te mai gandi unde ai gresit, pentru ca tu nu ai facut nimic. este clar ca te afecteaza faptul ca prietenul tau a renuntat asa usor, dar asta dovedeste clar faptul ca nu te merita. toate cele bune si sa revi sa ne spui ce ai facut :*

4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa-i lasi in pace si sa-ti gasesti un grup de prieteni care au un comportament "normal" si care nu se tine de bacuri proaste ori de "scarbosenii". Daca prietenul tau nu a inteles de ce ai plecat de langa grupul respectiv, se pare ca si el este la fel cu cei din grupul lui si cred ca, ar fi bine sa-l lasi in pace si sa te asociezi cu tineri care se comporta asemeni tie.
Este mai bine ca acum s-a intamplat acest lucru si ai putut sa-ti dai seama ce le poate mintea.
Daca intr-adevar prietenul tau tine la tine, te va cauta si va veti impaca daca nu, e paguba lui, nu a ta.
Vei fi curtata si de alti baieti, care stiu sa se comporte cu bunacuviinta si care vor aprecia calitatile tale.
Nu dispera, lumea baietilor nu este facuta doar din specimene asemenea celor pe care nu-i agreezi, sunt si baieti cu bun simti si cu un comportament firesc.
Sa fii sanatoasa ca dragostea va bate si la usa ta, cand va veni momentul. Gaseste-ti alte preocupari si vei vedea ca iti vei folosi mai cu folos timpul si te vei simti mai bine.

| Fillaide a răspuns:

Nu mai sta cu ei, nu e deloc amuzant sa faci misto de altii (uneori baietii nu inteleg chestia asta).
Iar prietenul tau se vede ca nu tine destul de mult la tine, daca te-ar fi iubit sigur nu renunta asa usor, de ce? ca vorbeai tu cu alti baieti? si ce? nu mai ai voie sa socializezi? Deci vezi-ti de treaba ta, caci din tot ce ai relatat tu aici nu te merita nici "gasca" ca amica si nici prietenul tau ca "iubita". Se vede ca pentru el gasca e mai importanta si ca nu-i prea pasa de tine.

| ServanaAtoni a răspuns:

Nu-i mai baga in seama ca nu merita.
fa-ti alti prieteni.
nu e deloc distractiv sa-l faci pe altu' sa se simta aiurea, iar tu nu ai de ce sa-i suporti.

| andre2726 a răspuns:

Uite eu una chiar nu as mai sta cu el mai ales cu aceea gasca care practic am inteles ca e majoritara din baieti iar daca prietenul tau nu are incredere in tine inseamna ca nu te merita
p. s. cred ca sti si tu ca baietii de obicei sunt mai scarbosi si nu prea ai ce le face