| IrenneDrt a întrebat:

As vrea sa va spun si eu povestea mea, pentru cei care au timp sa citeasca.
Acum 3 saptamani m-am certat cu prietenul meu cu care eram impreuna de trei luni (el este cu 7 ani mai mare). Ne-am certat din cauza ca fratele meu mai mic i-a spus ca am mai avut o relatie anul trecut, dardefapt acel baiat era un simplu amic.Pe moment nu a spus nimic dar cand am ajuns acasa a inceput sa imi reproseze.Ma rog el de fiecare data cand ne certam imi spunea ca se omoara etc.Eu plangeam de fiecare data.Acum de fiecare data cand ne certam imi spune de acel baiat care acum are prietena.Am stat 3 saptamana certati iar intr-o zi a intrat peste mine cu "ce faci". Imi era enorm de dor de el si i'am raspuns.insa parca nu pot sa uit ce mi-a facut. din cauza lui am facut si o depresie insa am atatea amintiri cu el si ne'am certat si iar ne'am impacat (insa ca prieteni). Aseara miá spus ca inca ma iubeste etc dar m-am cam saturat de tot ce miá facut si cate zile am plans.Si eu il iubesc insa nu prea vreau sa ii spun.Azi m-a bagat pe invisible pentru ca i-am spus sa nu ma mai caute ca mi-a facut numai rau.Problema e ca nu stiu ce sa facstraight facesa ma impac cu el? imi este f f dor de el sau sa imi continui viata.il visez in fiecare noapte. VA ROG MULT DE TOT SA MA AJUTATI!
Multumesc anticipat

16 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Consideri ca iti va fi bine cu el?
Ai garantia ca nu va repeta scenele de gelozie, ori amenintarile ca se va sinucide?
Tu stii cel mai bine ce vei face pe viitor, tu hotarasti, noi ne dam doar cu parerea... baieti, sunt destui... si chiar mai buni decat el.
Bafta!

| swet girl 22 a răspuns:

Uital m bine pentru ca no sa se schimbe niciodata.

| tedytza10 a răspuns:

In primul rand cati ani ai?

parerea mea este ca un baiat care te face sa plangi nu te merita! nu ar trebui sa te impaci cu el daca te face sa suferi atat de mult. Insa e parerea mea. tu asculta-ti inima si gandeste-te foarte bine inainte de a lua decizia finala!

Bafta! :*

| BOGDAN a răspuns:

Greu aici greuu

| » Iµliaña « a răspuns:

Inainte de impacare... Vobeste cu el si spune`i cum ai vrea sa stea lucrurile. ce si cum ca sa va fie la amn2 bine. si daca te iubeste asa cum zice va accepta si o sa fie bine si puteti sa va impacatihappy

| Anonim_5618 a răspuns:

Si daca ai avut un prieten ce?
el nu a mai avut nu?laughing
cred ca nici nu mai este virgin oh go on
poti sa i zici si tu asta, oricum a fost in trecut la tinewinking

ce sa spun straight face

| aиdяaaa●• a răspuns:

Nu te mai impaca cu el, lasa-l! E lumea plina de baieti si o sa gasesti altii poate mai buni decat elwinkingO sa-ti fie dor de el la inceput, dar cu timpul o sa-l uiti incet incet, mai ales daca o sa gasesti pe altcineva si o sa te faca sa-l uiti.De ce sa te mai impaci cu el? Sa-ti faca iar crize de gelozie amintindu-ti de fostul prieten cu care practic nu mai ai nicio legatura, sa plangi din cauza lui mereustraight face? Daca te iubeste cu adevarat o sa-si dea seama de greseala mai tarziu cand o sa fie prea tarziuwinkingNu merita sa plangi si sa suferi pentru unu ca el:*
Bafta si fa alegerea corecta:*!

| georgi_1134 a răspuns:

Daca il iubesti iarta-l pentru tot si luati-o de la inceput, insa incearca sa il faci sa inteleaga ca nu mai ai nicio lrgatura cu acel baiat si e intil sa iti reproseze asta ori de cate ori va certati. Parerea mea esta sa ii mai dai o sansa, mai ales daca il iubesti. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu simti ca nu te merita si u stii cel mai bine ce ai simtit in momentele alea...parerea mea e ca nu trebuie sati reproseze, deci, daca te-a facut sa suferi si u simti ca nu te merita stii ce ai de facut.noroc.sper ca ti-am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poveste asemanatoare am si eu.Eu zic sa renunti la el, pentru ca nu o se schimbe.Si mai ales, daca iti face rau.Mai sunt baieti pe lume care stiu sa te faca fericita. Lasa'l ceva timp sa vezi daca te cauta sau daca ii e dor de tine. Daca se arata ca te vrea inapoi si e dispus sa se schimbe, atunci du'te la el.Si daca face iar aceeasi greseala, in niciun caz nu te mai impaci cu el. daca nu se arata ca mai vrea, lasa'l! nu cersesti dragoste happy mai sunt altii
Bafta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un baiat care te face sa plangi nu e un baiat adevarat, e un baietel care crede ca el trebuie sa fie in centrul atentiei.Si probabil sunt mult mai multi baieti care te plac decat ti-ai dat seama uni poate mai rusinosi alti prea "macho" sa ti-o spuna.Si daca consideri ca ar trebui sa ii mai acorzi o sansa (si numai una) vorbeste fata in fata cu el si spuni ce te-a deranjat.Bafta >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea e importanta ramii Cu iel daca te crezi CA IB pune-l la incercare si testeazal. ramii Cu iel decit suferii SA ITI urez succex.ionut DIN Timis

| alessa10 a răspuns:

Rezumate.ro

| bonita24 a răspuns:

Buna draga mea! inteleg f bine prin ce treci dar gandeste-te bine la aceasta decizie, iti este mai usor acum ca aveti putin timp, mai tarziu vei suferi mai mult.gelozia excesiva este o boala, gandeste-te in primul rand la tine daca acum la inceput face asa mai tarziu.viata merge inainte

| justinuk a răspuns:

Esti nebuna dai papucii mai tarziu o sa-ti para rau daca stai cu el

| mariaioana_3963 a răspuns:

Gelozia e o boala care nu se trateaza. daca as fi in locul tau eu l-as lasa. in loc sa il intereseze prezentu, il intereseaza trecutu. nu s'au terminat baietii!