| Anonim8789 a întrebat:

Bună TPU, as vrea sa ma transfer la final de clasa 9 si am o intrebare, trebuie sa cer cererea de transfer în vacanta, in vara? Sau trebuie sa o fac înainte de vacanță, in timpul scolii? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

In vacanta, după finalizarea anului școlar.
Poți să o faci înainte să înceapă anul viitor de studii, ar fi mai ok așa.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile sepot realiza inainte de inceperea anului scolar urmator, cu 1-2 saptamani inainte, nu in vacanta si nici in timpul scolii fiindca nu ai mediile incheiate si nu te poate accepta nimeni/

Ai grija sa inveti pe rupte ca sa iei note foarte mari acum, fiindca iti vor ridica media generala de care depinde transferul tau.