| galaxypopplus a întrebat:

As vrea sa-mi maresc masa musculara la picioare,maini, piept si spate.Ce exercitii imi recomandati si cam in cate luni sar vedea unele rezultate ale antrenamentului?

Răspuns Câştigător
| MonterDoc a răspuns:

Depinde cate poti face. eu zic ca, cu un antrenament zilnic de 50 din fiecare din exercitiile de baza. in 2 luni te mai umpli un pic... (nu vorbesc de masa musculara adevarata aici.dar e suficient sa renunti la pietrele din buzunar cand bate vantul.)

prin exerciti de baza ma refer la: flotari, genofleziuni, abdomene etc...

dupa 2 saptamani poti incerca sa le combini cu flotari cu bataie, abdomenele acelea cu picioarele la piept (se numesc "v-uri", le gasesti pe youtube.), poti face si "frog" (youtube daca nu stie ce e aia.)... dar ideea este sa nu faci mai mult de 50-60 pentru ca iti vei pierde interesul...;]

| Cosmin86 a răspuns (pentru MonterDoc):

Alt antrenament mai putin stupid nu stii? laughing

4 răspunsuri:
| Epigonul a răspuns:

Dacă toate acestea ai de gând să le faci acasă, nu-ti pune prea mari sprențe in a crește masă musculara de curând. Dacă te hotărăsti să mergi la sală atunci te suțin 100% și pot interveni chiar cu unele sfaturi. Dacă totuși nu ai posibilitatea de a merge la sala caută pe internet exercitii pentru masa musculara de facut acasa si vei gasi foarte multe exemplare.Dar iti spun, acasa facand doar diverse exercitii...nu vei capata forma..de cat in ani buni cu un antrenament fix si nici atunci, poate doar rezistenta mai mare.Mergi la sala, iar rezultatele vor fi vizibile in scurt timp.

| abcabcabc a răspuns:

Sfatul lui monterdoc este perfect ascultal si-ti sugeres sa combini antrenamentul cu o alimentatie cu carne de porc si peste ( cat mai mult )

| Cosmin86 a răspuns (pentru abcabcabc):

Sigur, daca esti complet pe langa ti se pare perfect laughing