| Rares311 a întrebat:

As vrea sa stiu cum as putea sa imblanzesc si cea mai rea fata, sa o fac sa creada lucruri bune despre mine happy. Scuzati expresia "A imblanzi o fata" nu am pus-o la propriu ci la figurat big grin.

Răspuns Câştigător
| DemonvsAngel a răspuns:

Să-ți zic sincer fetele sunt de mai multe feluri, dar nu înseamnă că toate fetele au același mod de a percepe o persoan.De exemplu un băiat sau tip cum vrei tu să-l numești de la noi era genul toate fetele îl credeau super de treabă și vroia ca toate fetele săl vadă cu ochi buni și astea,dar eu nu-l vedeam și nu îi credeam pe nimeni când ziceau de bine despre el.Dar el a încercat să se apropie de mine să vadă de ce nu vreau să stau,dar nu am răspuns și a plecat faza era că mă simteam prea ciudat cu el din cauză că toti mă vedeau ca o fată mai dură și răutatea în persoană,iar el era cel perfect,dar nu îl uram chiar daca asa paream,iar cabd toti ma intrebau ce cred despre el nu ziceam nimic,dar uneori numai lucru rele doar defectele.Dar dupa a venit intr-o zi si mi-a zis: De ce mă urasti sau de ce ai o parere asa de rea despre mine? si dupa tot nu m-am lasat batuta, dar nici el in fiecare zi venea ma ajuta sau se oferea, dar eu nu-l lasam si la un moment dat l-am intrebat De ce ma ajuti?, iar el mi-a zis Daca eu eram tu si tu erai eu ce faceai? eu nu i-am zis nimic, iar el mi-a zis Vreau doar sa vezi aspectele mele bune nu doar rele.La tine aspectele bune le-am vazut, dar vad ca aspectele bune le faci doar daca esti cu ceilalti, iar eu nu sunt.M-am saturat! atunci am simtit cumva ca cel mai de treaba tip vrea sa stea si cu mine chiar daca eram cea mai rea eu fiind genul mai greu de cunoscut, dar si un pic mai diferita ca alte fete avand tendinte rock. Poate voi doi aveti aceeasi problema sau poate ea ori te placea sau ca si in cazul meu te vede mai inganfat sau mai popular, iar ea nu vrea sa iti dea satisfactia ca tu sa te bucuri ca toti te vad bine.Incearca sa vorbesti cu ea sa ii zici ca tu vrei sa ii demonstrezi ca nu-ti pasa sa te placa lumea poate merge.Iti urez noroc daca e cu coarne la fel de mari ca mine.Succes!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castiga-i increderea.

| GabrielaElena98 a răspuns:

Acorda-i atentie!