| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va întreb dacă vouă v-ar plăcea sa fiți considerați "cea mai responsabila persoana din clasa" sa fiți intotdeauna aleși sa cititi în fata clasei, sa fiți șefii clasei, sa faceți aia, sa faceți aia?
Sau ați prefera sa fiți un elev simplu, cu prieteni, amuzant, învață bine și este considerat sibun la învățământ?

Știți, o colega din clasa mea este în prima situație.
Intr-o zi trebuia sa citim ceva la o ora și a întrebat profesorul : cine sa vina în fata sa citeasta, și normal ca toți colegii au strigat numele respectivei colege. Și de fiecare data este pusă ca ar fi citit cel mai bine, cea mai responsabila (este aleasa ca șefa clasei ) și alte lucruri.
Adica majoritatea din clasa mea citesc foarte bine și învață bine..

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Mie nu mi-ar placea sa fiu in prima situatie. Chiar daca colegii mor dupa modul cum citesc eu si le place ca am o intonatie faina (cica). laughing Repesc fiecare virgula si folosesc diferite tonuri, dar chiar si asa nu imi place sa citesc mereu eu. straight face Sau mai ales sa fiu responsabil. Sincer nu imi place nici sa fiu seful clasei.

Oricum, eu sunt genul ala de elev obisnuit, care raspunde cand stie si care face anumite lucruri cum ar fi cititul sau sa raspund la ora, in rare cazuri.

| Mieeez666 a răspuns:

Am fost un elev simplu. Nu mi-ar place sa fiu considerat "cea mai responsabila persoana".