| GabySR a întrebat:

Buna TPUhappyAs vrea sa vad cateva pareri, nu stiu ce sa fac. M-am indragostit de un baiat...toate bune si frumoase, problema e ca nu e baiatul de care e bine sa te indragostesti sau altfel spus nu sunt genul de fata pe care el il cauta, pentru el o relatie tine doua-trei zile si se bazeaza pe sex. E tipul de baiat ce pune mare pret pe distractie si toate modalitatile prin care poti face asta.Lasand la o parte toate astea e un prieten de incredere, mereu acolo cand este nevoie de el, loial si stie sa asculte, daca peste astea mai spun si ca are niste ochi superbi, o alunita pe obraz si un zambet hipnotizant(iertati-ma, am spus, sunt indragostitalaughing), ma intelegeti.Deci,ce as putea sa fac, sa incerc sa-l cuceresc, in speranta ca se poate schimba pentru mine ori sa-mi iau gandul?

3 răspunsuri:
| 4Life a răspuns:

Buna,
pe el nu cred ca o sa il poti schimba.Dar de exemplu poti sa te uiti la el si sa visezi cum ca ai fi cu el si ca te-ai sarutat.Scz,asa fac eu! mi-e imi este de ajuns sa ii vad in fiecare an la scoala in pauze.Si nu doar pentru ca am 12 ani si pentru ca altii poate la varsta mea se apuca si de *** mai ales ca nu sunt o perversa si ca ma gandesc ca voi avea timp mai incolo pe la vreo 16, cred.Nu vreau sa imi irosesc vremea si timpul de acumwinking.
Infine...pentru cineva niciodata nu se va schimba! De exemplu daca cineva iti spune tie sa te tunzi si sa te vopsesti din bruneta blonda de exemplu, nu cred ca ai face asta.Sau daca asculti rock nimeni nu te poate schimba din ceea ce iti place sa asculti ca sa zic mai exact sa iti placa rap sau pop.(pana la urma sunt gusturile tale)
Iar 2 ma gandesc la ce ai scris ''ca el le foloseste doar pentru...si cateva zile mai exact'' mi-e mi se pare ca este cam nesimtit dar daca spui ca este mereu acolo unde este nevoie e bine.Ramaneti prietenibig grin

| Flafster a răspuns:

In prezent el iti este un prieten foarte bun? Daca da, nu-ti recomand sa te dai la el deoarece daca el te priveste ca pe o foarte buna prietena va fi extrem de dezamagit cand va observa "miscarile" tale si cel mai probabil se va strica si prietenia voastra. Daca sunteti doar amici, stii cum e aia "incercarea moarte n-are",il poti aborda dar discret si cel mai important, fi diferita, fata de celelalte fete pentru ca pe el asta il va atrage mai mult ca sigur, dar ai grija, din cate povestesti nu e tocmai prostut daca reuseste performante de genu asta.Cel mai important, nu ceda niciodata in fata lui si nu-l lasa sa te controleze, cand purtati o discutie, nu da niciodata inapoi, fa-l pe el sa cedeze!

| Blue_2395 a răspuns:

Buna Gabi:*Baetii de genul acesta sunt cam greu de schimbatstraight faceDar eu zis totusi sa incerci sa fii tu insati, sa te apropii de el sii...cumva sa inceri sa-l schimbihappy
Ps.: De unde e baiatulsmugsmug?