| ZâmβέŤ a întrebat:

TPU! As vrea si eu sa ma ajutati la ceva... Care sunt asemanarile si deosebirile dintre DRACULA si Edward de la Amurg de Stephenie MeyER.
Multumesc anticipat:*! Fundita +vot

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

---> Asemanari :

--> Nu este nici o asemanare, deoarece ''Dracula'' nu era vampir (sunt doar povesti si mituri legate de acest lucru! ) happy

---> Deosebiri :

1. Dracula este domnitor, iar Edward este un actor foarte bun! happy
2. Dracula este (de fapt ''era'') din Romania, iar Edward (il cheam Robert de fapt tongue ) este din America.
3. Dracula era domnitor al Transilvaniei, iar Edward nu conduce nimic! happy

---> Sper ca te-am ajutat si Pupici! puppy dog eyes