| Didi908 a întrebat:

Aseara am visat o Apocalipsa am vazut cum venea spre noi apa multa dar nea ocolit si nea inconjurat.Noua nu ni se intampla nimic! Nu m-am uitat la Apocalipsa sau cv legat de 2012 si nici nu ma gandeam la Apocalipsa. este ceva vreo superstitie sau ceva legat ca daca visezi asa ceva?

3 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

E doar un vis. Nu înseamnă nimic.

| Didi908 explică:

Noua-familia mea

| Allrc24 a răspuns:

Inteleg ca te pune pe ganduri si esti ingrijorat dar Nu! conteaza ce iti transmite visul respectiv.totul e sa nu crezi in vise. Dumnezeu ne indeamna sa nu credem in vise chiar daca sunt bune, rele de orice fel.pentru ca visele pot veni de la diavol.scopul lor este sa tulbure omul sa il infricoseze sa il atace unde este mai sensibil.in suflet. Nu te teme de asa ceva.totul este o mare minciuna.sa nu crezi o iota din vis. uita visul, comporta-te ca si cum nu ar fi existat.frica nu vine niciodata de la Dumnezeu vine de la diavol. Dumnezeu ne iubeste fii sigur ca nu va lasa sa se intample nimic rau cu tine.
"Iar partea celor fricoşi şi necredincioşi şi spurcaţi şi ucigaşi şi desfrânaţi şi fermecători şi închinători de idoli şi a tuturor celor mincinoşi este în iezerul care arde, cu foc şi cu pucioasă, care este moartea a doua. (Apocalipsa 21, 8)"
"Nu te teme, caci Eu sunt cu tine. Nu te uita cu ingrijorare, caci Eu sunt Dumnezeul tau. Eu te intaresc si tot Eu iti vin in ajutor. Eu te sprijinesc cu dreapta Mea biruitoare." Isaia 41, 10
Nu te baza pe vise, preominitii si superstitii.acestea sunt uneltele duhurilor necurate. tu pur si simplu uita continutul visului. Dumnzeu e cu tine.
nimeni nu stie cand va veni Apocalipsa numai Dumnezeu stiehappy