| AndreiuTeUrmărește a întrebat:

Azi, am teza la mate, am invatat cat de cat...
Dar, daca o s-o pic?! Sunt foarte panicat, am probleme cu stomacul pe sistem nervos, si nu-mi face bine agitatia asta.
Ce pot face sa nu mai fiu agitat?

4 răspunsuri:
| Ananas2 a răspuns:

Daca ai invatat nu cred ca o sa pici. ai incredere in tine si thinking cat iei iei. asta ewinking

| SVD a răspuns:

Heii! Am dat si eu teza la mate ieri si a fost foaarte usoara.Sa nu iei niciun fel de pastila fiindca iti incetineste gandirea.In rest, comporta-te ca intr-o zi normala.Sa nu mai repeti nimic in clasa inainte de teza, fiindca o sa ti se para ca nu mai stii nimic. Daca ai invatat fii linistit.Gestioneaza-ti bine timpul! Eu sunt intr-a 8a si pe masura ce cresti nu mai simti asa mari emotii cu teza, o sa vezi.E doar scoala oh go on.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa vezi cand ai sa dai bacul sau admiterea la facultate sau examene sau licenta si stii ca viitorul tau depinde de acele note. Sa vezi atunci agitatie si panica.

| lanadeoaie a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu dar eu ma gandesc ca e doar o lucrare si dupa ce dau teza ma duc la baie si ma spel cu apa pe fata. Daca vezi ca nu iti este mai bine te sfatuiesc sa ai niste calmante la tine... funda?