| Prankster6 a întrebat:

Cand prietena mea a fost intr-o excursie cu diriga a venit si un baiat mai mare cu un an decat ea. Luni el a venit a cautat-o (se cunosteau de mai mult timp) si i-a cerut prietenia. In fiecare pauză venea pe la ea, facea pe iubitul grijuliu, dar dupa 2 săptămani s-au despartit, deoarece toata lumea stia si a recunoscut si ea ca era cu el doar sa ii facă in ciuda baiatului de care ei ii placea. El a fost distrus pentru că s-au despartit si a vrut sa ramana prieteni, dar ea nu a acceptat. Peste 2 zile de la despartire am vorbit cu el pe mess, cunoscandu-ne mai bine. Cu timpul mi-am dat seama ca imi place si ma intelege. A spus ca ma simpatizeaza si etc. Adevarul e ca il plac dar nu stiu cum sa ii spun, cum sa ii cer prietenia. În vară pe 6 iulie plecam la mare cu diriga (fosta lui nu vine). Îl ador, ma saluta des, ii place să vorbeasca cu mine dar nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma, va rog! Fundăăă

Răspuns Câştigător
| Yng a răspuns:

Pai merita sa incerci. Dar nu ii cere tu prietenia! Asa dai dovada de fata disperata dupa o relatie. Lasa`l pe el sa faca pasul asta. Iar daca fosta lui nu vine in excursie aveti toate shansele sa fiti impreuna. Bafta!

2 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Fii cinstita si directa cu el, spune-i ceea ce simti, o sa vezi ce usurata te vei simti...

| Robertcool98 a răspuns:

Spune-i ca iti place de el si poate o sa ai noroc. happy