| Prankster6 a întrebat:

Bună am mai pus intrebarea asta dar, s-a mai ivit ceva:

Bună TPU! Cand prietena mea a fost intr-o excursie cu diriga a venit si un baiat mai mare cu un an decat ea. Luni el a venit a cautat-o (se cunosteau de mai mult timp) si i-a cerut prietenia. In fiecare pauză venea pe la ea, facea pe iubitul grijuliu, dar dupa 2 săptămani s-au despartit, deoarece toata lumea stia si a recunoscut si ea ca era cu el doar sa ii facă in ciuda baiatului de care ei ii placea. El a fost distrus pentru că s-au despartit si a vrut sa ramana prieteni, dar ea nu a acceptat. Peste 2 zile de la despartire am vorbit cu el pe mess, cunoscandu-ne mai bine. Cu timpul mi-am dat seama ca imi place si ma intelege. A spus ca ma simpatizeaza si etc. Adevarul e ca il plac dar nu stiu cum sa ii spun, cum sa ii cer prietenia. În vară pe 6 iulie plecam la mare cu diriga (fosta lui nu vine). Îl ador, ma saluta des, ii place să vorbeasca cu mine dar nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma, va rog! "

Astăzi tocmai am aflat ca parintii fetei au spus ca daca isi va scoate medile mai mari o va lasa si pe ea... deci e chiar complicat ce sa fac!?

Fundăăă

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Pai.din moment ce ea a stat cu el doar ca sa-l faca gelos pe altu', eu zic ca nu ar putea fii ceva serios intre ei2big grin iar daca baiatu asta de care zici tu,a suferit atat dupa ea,inseamna ca o placea,asa cum te place si pe tine,iar daca te placa cu adevarat,te simpatizeaza si ii face placere sa vorbiti,poti sta linistita ca in excursie o sa aiba ochi doar pentru tinebatting eyelashes.

Cauta si tu sa te imbraci mai 'stilul lui',eventual in excursie propune-i sa iesiti la o plimbare pe faleza ^^,o sa-i placa ideea. Nu fii asa timida,ca nu ajungi nicaieri daca si tu,si el sutneti timizi

si chiar daca baietii ar trebui sa faca primul pas,fa-l tu de data asta, dar ai grija sa nu-l sperii, sa zica ca esti disperata dupa el; p bafta si distractie placuta in exc!

3 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Invita-l la un suc/ o bere. Daca nu se prinde e prost.

| Baby a răspuns:

Scuzea-ma ca rad. rolling on the floor)) dar ai zis ca e vorba de o prietena dupa ai trecut la verbe la pers 1, deci e clar ca e vorba de tine.
"Astăzi tocmai am aflat ca parintii fetei au spus ca daca isi va scoate medile mai mari o va lasa si pe ea... deci e chiar complicat ce sa fac!?" -> iar se da seama ca e vorba de tine.
oricum eu zic sa iti scoti medile, sa mergi la mare, sa te bagi cu el si restul vede-ti voi. Nu e deloc complicat
el clar inca te place, si tu pe el, deci dc mai asteptati?

| Andreeaa19 a răspuns:

Vorbeste cu el,poate nu mai tine la prietena ta. Spune-i ca-ti place de el,pe mess daca nu face two face. Daca ti-e frica sa nu "il fure" prietena te,atunci spune-i sh ei (din cate am inteles,ea nu il place) ca tie iti place de el, sh ca ai vrea o relatie cu el.Ii spui ca ea te poate ajuta daca vrea sa nu il bage in seama sa nu ii dea sperante, in felul acesta tu il vei "atrage" catre tine.Sh poate va inflori o relatie PRIN COMUNICARE bineinteleshappy. Bafta!:*. Sper ca ti-am fost de ajutorbig grin