| xDianaaaaa a întrebat:

Bună TPU, când sunt pe stop îmi curge foarte mult sânge și acum e ok, dar începe școala și îmi e foarte frică să nu mă pătez. Dacă vi s-a întâmplat, aveți niște sfaturi?

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Exista tampoane cu extra protectie, pe langa asta, iti iei la tine in ghiozdan si in pauza te duci la toaleta sa le mai schimbi.

| Catalina990099 a răspuns:

Poti folosi ob si absorbant normal ca sa fii mai sigura. Dar ob ul trebuie sa il schimbi foarte des la 2 3 ore. Dacă zici ca iti curge mult il poti schimba chiar in fiecare pauză.

| euveverita a răspuns:

Si eu pățesc la fel.Si oricât de des te ai schimba tot se intampla sa te pătezi.
1. Poarta haine lungi, închise la culoare
2.Nu stiu daca porți fusta dar una neagra clos, putin mai groasă la material iti va fi utila
3.Haine de schimb laughing)

| Anaaaamariaa2350 a răspuns:

Bună! Poti purta pantaloni negri si sa ai la tine absorbante. Poti lua din alea mai mari big grin