| blackangel95 a întrebat:

care este cel mai bun program de remixat muzica?

Răspuns Câştigător
| blackangel95 explică (pentru Dreacu):

Ti-am dat funda.si am descarcat programul si nu stiu sa salvez melodia pe care am remixat-o. k le salveza dar nu sunt remixate. cum fac?

4 răspunsuri:
| Dreacu a răspuns:

Pai pentru inceput :D ati dau youtube si incerc sa mai caut tutorial in scris ca sa ati explic;) http://www.youtube.com/watch?v=MG9nJ-w1nBw

| Dreacu a răspuns:

Selectaţi o melodie. Acest lucru este important, deoarece ai nevoie pentru a pune piesa pe beat. Pentru a face acest lucru, de import piesa de apăsarea "Adauga un sunet" butonul din partea de sus a barei de instrumente. (Pe bara de instrumente se pare ca o notă muzicală)
Anunţuri de la Google
Ultimate Music Studio Neko XXL, Miko LXD: calitate Pro All-in-one studio centru de putere muzica!
openlabs.com
2Turn Snap off. Pentru a face acest lucru, mergeţi până la partea de sus a bara de instrumente şi schimbaţi "Snap 1 / 4" la "Snap Off". În acest sens nu trebuie să separe şi să se alăture folosind fiecare bătaie poti pune piesa oriunde.
3Dissect Track. Split şi se alăture piese. (Pentru a împărţi, marca punctul în cântec, făcând clic pe ea şi a lovit ctrl T şi să se alăture lovit ctrl J.)
4After piesa este disecat, meciul bătut auto va avea loc şi vor găsi o bataie pentru piesa. Du-te la Biblioteca de sunet, descarcati sunete şi le-a pus în amestec.
5The sunete mai adaugi la tempo a proiectului dumneavoastră, cu atât mai bine. (A se vedea Sfaturi)
6Play privind Acoustica Mixcraft şi dacă vă place să îl salvaţi ca un tip de fişier MP3.
7Import în Windows Movie Maker şi faceţi clic pe Salvaţi fişierul film în meniul fişier. După ce salvează, log on la YouTube şi creaţi un cont.
8Create un cont şi apăsaţi pe "Încărcare" pentru a încărca un videoclip
9Select video şi încărcare departe
10You sunt Done! Încercaţi acest site este într-un slide show şi post-l pe YouTube pentru a vedea ceea ce alţii cred!

| Dreacu a răspuns:

Atomix mp3, fl studio 8 xxl, virtual dj exemplu prin fl studio 8 xxl:http://www.youtube.com/watch?v=9xNua4A12Ls
Virtual DJ e mana cereasca :D
http://www.virtualdj.com/
Sound forge 10... fl studio. etc
Shit Tier: Movie Maker
Low Tier: Virtual DJ
Mid Tier: Magix Music Maker
God Tier: Ableton Live/FL Studio
Atomix Virtual DJ Pro

Magix Music Maker Premium :

Tiam dat mai multe
:D