| raul1037 a întrebat:

Buna TPU...Care imi scrie ca TOT despre camera foto Nikon Coolpix s 2500, review, pareri si pareri de'ale voastre... cel mai detaliat raspuns primeste

1 răspuns:
| papadaniel2013 a răspuns:

Uşor de utilizat şi confortabil de purtat dispune de un corp ultra-subţire de 20 mm şi o gamă de funcţii automate pentru fotografiere fără efort.

Senzorul de imagine CCD de 12, 1 megapixeli vă permite surprinderea unor imagini extrem de detaliate şi crearea unor imagini mărite deosebit de clare.

Obiectiv NIKKOR cu unghi larg şi zoom de 4x vă oferă o precizie excepţională şi o rezoluţie clară. (echivalent 35 mm: 27-108 mm).

4 tehnologii anti-înceţoşare contracarează automat imaginile înceţoşate în patru feluri diferite. Funcția VR (Reducerea vibraţiilor) electronică atenuează efectul mişcării aparatului foto. Sensibilitatea ridicată la lumină ISO (până la 3200) reduce riscul unor imagini înceţoşate în cazul subiecţilor aflaţi în mişcare rapidă sau în condiţii de iluminare precară. Funcţia de detecţie a mişcării compensează mişcarea aparatului foto și a subiectului. Selectorul celei mai bune fotografii (BSS) selectează automat fotografia cea mai clară dintr-o serie de 10 imagini consecutive.

Monitor LCD mare de 6, 7 cm (2, 7 inci) cu funcţie de creştere a luminozităţii pentru a îmbunătăţi vizibilitatea.

Sistem portret inteligent: funcții automate avansate pentru portrete perfecte. Cronometru zâmbet realizează fotografia atunci când subiectul ales zâmbeşte. Ochi deschişi vă semnalează când cineva are ochii închişi. Estompare piele ajustează tonurile neuniforme de pe feţele oamenilor pentru piele cu aspect mai fin. Remediere ochi-roşii încorporată în aparatul foto remediază culoarea eronată a ochilor cauzată de bliţ, atunci când realizaţi fotografia.

EXPEED C2: Noul motor avansat de procesare a imaginii de la Nikon optimizează toate tehnologiile aparatului foto pentru performanţă superioară şi calitate maximă a imaginii.

Selectorul automat de scenă selectează modul scenă optim pentru situaţiile obişnuite de fotografiere.

17 moduri scenă optimizează automat setările pentru stiluri, efecte şi locaţii populare de fotografiere.

Funcţia AF cu urmărire subiect va păstra focalizarea aparatului foto pe un subiect selectat, chiar dacă acesta se mişcă.