| jojolyk a întrebat:

Buna TPU :* care stiti cum afli ca ai ampetincita? pe mine ma doare farte tare in partea dreapta jos adica mai mult ma inteapa si n-am facut nici un efort fizic sau sa ma lovesc help sadcrying fundita :*

Răspuns Câştigător
| Rallu_2412 a răspuns:

Pune'te pe un scaun sau pe pat si ridica la piept amn2 picioare. Daca poti sa le ridici si nu te doare atunci nu ai apendicita. Daca te doare la fel de tare cand le ridici atunci trebuie sa mergi la medic ca sigur ai apendicita. Eu asta am folosit-o cand am fost suspecta de apendicita. Adica medicul mi-a zis sa fac asta.
Sper sa iti fi fost de ajutor... :*

1 răspuns:
| Bellabelutsag a răspuns:

Pai Hai sa iti zick daca nu ai cu Apendicita inseamna ca esti cu fierea si eu sunt la fel pe fratele meu cand o fost operat de apedincita el nu mai avea chef de nimic statea in pat dormea toata ziulikaa si avea apendicita daca nul dukeam in ziua respectiva putea sa nmoara trebuia operat trgent deci daca e simtii molesita si nu ai chef de nimica si stay in at si dormi si nai pofta de mancare s-ar putea sa ai cu apendicita sper ca ti-am fost de ajutor:*:*>big grin