| stylenew a întrebat:

Ce faceti? Am o problema legata de scoala : sunt prietena cu un baiat de cand eram mici. Nu ca asa vrem noi. dar parintii nostri " ne obliga". ma rog : suntem in aceeasi clada. Faza e ca eu imi petrec tot weekend'ul invatand, imi fac toate temele, proiecte peste proiecte. intr.un cuvant : imi placecartea. El pleaca la gagici tot weekend'ul, se duce la prieteni sta pana la 5 dimineata, copiaza tema in clasa, chiuleste de la toate testele, copiaza la teste de la cei mai buni si cum mama naibii are media isentica cu mine. Chiar daca ai nostri sunt prieteni. deja ma calca pe nervi tipul : cum ca e destept si invata, dar de fapt e o mare putoare. Ce sa fac? Toti profesorii nu ii pun note mici, vorbeste de rupe la ore si tuturor le e frica de el. si eu sunt prea ofticata! De ce ii iese media ca a mea?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cam asa este in ziua de azi, unul care isi,, traieste viata,, nu invata, copiaza si face pe smecherul e mai castigat ca unul care sta toata ziua cu nasul in carte

| TheAce a răspuns:

Inteligenta e de mai multe tipuri. Si manipularea este un tip de inteligenta pana la urma. De altfel se stie ca in ziua de azi oamenii de succes sunt cei cutezatori, cei care isi asuma riscuri si care traiesc din plin. E important in liceu sa le faci pe toate, apoi nu prea mai ai cand (exceptand facultatea desigur unde viata sociala e si mai si). Oricum, nu inteleg de ce esti suparata. Inveti pentru tine, faci o mare greseala daca inveti pentru note. Stii bine ca mediile nu mai conteaza deja de anul trecut la nimic. Doar asa...pentru sufletul tau. Fiecare facultate va aplica si aplica deja reteta admiterii cumulata cu media de la bac. La admitere nu poti copia, acolo se vede cine e mai bun.

| SongokuJR a răspuns:

Mda...așa e in viață... Oamenii buni sunt luați de proști, iar ceilalți toată lume îi pwpă in c*r. Asta-i România. Cel mai bine ar fi sa-l ignori. Ăsta-i lucrul cel mai bun.

| Morrígu a răspuns:

Dă-ţi silinţa să fi mult mai bună ca el!

| teomili a răspuns:

Spune-le parintilor ca ati ruipt prietenia

| Zbenta a răspuns:

Pentru ca e mai smecher. laughing)