| MadyMadutza a întrebat:

Buna TPU ce inseamna cand stranuti din senin, nu sunt prea superstitioasa dar as vrea sa stiu! dau funda big grin

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Are o semnificatie si anume

"ai avut un act reflex declanșat de excitații cu punct de plecare nazal și constând dintr-o expirație forțată cu glota închisă.Cu alte cuvinte, este un proces semi-autonom de curățire a căilor respiratorii ca reacție la pătrunderea unor particule iritante în acestea. Este caracterizat de expulzarea convulsivă a aerului din plămâni. "

3 răspunsuri:
| drhotzu a răspuns:

Pe bune?
da este un semn ca la miez de noapte o sa ai o vizita de la un negru imbracat in sosete, cu capul spre sud care iti va aduce o veste buna!
NU EXISTA SUPERSTITII! si mai ales cu stranutul! este pur si simplu o modalitate a organismului de a curata caile respiratorii!

| Nayuky a răspuns:

Inseamna ca cineva vorbeste despre tine..eu credeam ca e o superstitie cunoscuta..si daca stranuti de 2 ori cica dai cheflaughing.

| loryiii a răspuns:

Tin sa il contrazic drhotzu. Exista superstitii. Dar stranutul nu este una din ele, e foarte posibil sa fi inhalat praf, polen etc si de aceea sa stranuti, sau daca ai tras curent fara sa stii iar stranuti, oricine stranutahappy. funda plz?big grin