| Gina1 a întrebat:

Ce obiecte se fac la stiinte ale naturii, clasa a IX- a. Fundita pentru raspunsul cel mai corect.

Răspuns Câştigător
| Delia1992 a răspuns:

In a 9-a la stiinte ale naturii faci:
-2 ore informatica(programare)
-1 ora TIC(tehnologia informatiei si comunicarii), inveti cum sa tii mausul in mana, cum sa inchizi/deschizi calculatorul, etc.
-4 ore de mate
-4 ore de romana
-3 ore de fizica
-2 ore de chimie
-muzica si desen o saptamana cu o saptamana, exact ca in a 8-a
-1 ora de geografie
-1 ora de istorie
-1 ora de sport
-1 ora de religie
-1 ora de logica
-2 ore de biologie
-2 ore de engleza
-2 ore de franceza
-1 ora de optional(depinde de scoala ce vei face, eu fac biologie)
-1 ora de dirigentie

1 răspuns:
| alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu aveam o ora de info si doua de TIC si niciuna de dirigentielaughing))