| WeNeed1Name a întrebat:

Buna TPU
Ce profil as putea alege pentru liceu? Optez pestru unul real. dar care? Luand in considerare ca materiile mele preferate sunt mate, biologie, desen, fizica. voi ce parere aveti stiinte ale naturii sau mate info?... nu stiu daca m-as descurca la info, nu am practicat in 8 ani informatica si nu cred ca ar fi genul meu.
P.s. Nu am planuri pe viitor legat de domeniu - facultate.

1 răspuns:
| Florenta16 a răspuns:

Avand in vedere ca esti bun la mate, as opta pentru mate-info, insa informatica este a naibii de grea.
Si avand in vedere ca iti place biologia si fizica, tot la profil real, dar la stiinte ale naturii, unde matematica este M2, nu M1, si este mult mai usor si la bac, dar si ca materiile tale preferate.
Si oricum, desen faci decat in clasa a9a si a10a, din a11a se scot din program si muzica si desenul.
Eu te-as sfatui la real, la stiinte ale naturii.
Bafta in a face decizia corecta happy