| Apanda1013 a întrebat:

Pe ce profil imi recomandati sa merg la liceu, avand in vedere ca materiile mele preferate sunt biologia si matematica? Eu as alege intre mate-info sau stiinte ale naturii. Credeti ca o sa fac fata la fizica sau chimie? Nu imi plac asa mult *AM PROF NASPA* si din acelasi motiv nu ma descurc perfect. Dupa liceu vreau sa dau la psihologie(daca conteaza asta).P.S. nu imi place geografia si romana.

Răspuns Câştigător
| Happy4you a răspuns:

Buna! Eu iti pot vorbi doar din propria experienta: in gimnaziu nu ma pricepeam deloc la mate, fizica si nici chimie, in principiu nimic cu numere laughing Dar am ajuns la profil SN si la cel mai bun liceu din orasul meu. Si fac fata...adica doar la mate am probleme, dar nu in sensul ca nu trec clasa, Doamne fereste!
Tot ce pot sa iti spun este ca Stiintele naturii este un profil complex si dupa terminarea acestuia te poti orienta pe mai multe planuri. La mate-info nu stiu cum este. Insa daca te tii de treaba, iti va veni usor la orice profil te-ai duce!
Acum nu stiu ce sa spun despre psihologie, e mai potrivit profilul Stiinte Sociale dar te sfatuiesc sa mergi pe real, o sa-ti prinda bine pe viitor! Mult succes! :*

3 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Daca dupa liceu vrei sa dai la psihologie mai bine alegi profil uman, mai ales stiinte sociale fiindca o sa faci ceva mai aprofundat in a 10 psihologia.Si o sa faci si stiintele sociale mai aprofundat, e mai bine, iti zic eu..Psihologia este o stiinta umanista.De ce sa te duci la profil real? Acum tu alegi.Succes

| Apanda1013 explică (pentru AvalohAlyn):

Nu mi-ar place pe uman... Si daca merg pe stiinte ale naturii la real, va fi o problema mare cand vreau sa dau mai departe la psiho?

| OnuOnulică a răspuns:

Științe ale naturii.